Dziś jest: wtorek 21 kwietnia 2015 r. Jest to 111 dzień roku. Wschód: 05:23 Zachód: 19:45, Dzień liczy: 14 godz. i 22 min.

Wchodzisz z IP:
50.16.119.243
Licznik odwiedzin:
Osób online:1
Przeszukaj aktualności:

Pogoda:
Mapka pogody


QR-Code :)

ZST-I Tetris

Finał XIV Edycji Konkursu WWW dla gimnazjalistów...
2015-04-17 10:04
Informujemy, że XIV Konkurs WWW dla gimnazjalistów powiatu buskiego wkroczył w etap finałowy. Przez 2 tygodnie będzie można głosować na najlepszą zdaniem internautów stronę konkursową.
O terminie uroczystego zakończenia KONKURSU powiadomimy uczestników.

System głosowania jest uruchomiony. Już dzisiaj oddaj głos na swoją stronę.

Życzymy wszystkim uczestnikom sukcesów.
Janusz JurczykXI Targi Edukacyjne i Dzień Otwarty Szkoły w ZST-I
2015-04-10 14:18
Czytano: 386 razy.
Dnia 10 kwietnia 2015r. ZST-I brało udział w XI Targach Edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju w hali sportowej PMOS. Wśród wielu szkół ponadgimnazjalnych prezentowaliśmy na zorganizowanym stoisku kierunki kształcenia w Naszej Szkole: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (nowość), technik żywienia i usług gastronomicznych, liceum ogólnokształcące (profil sportowy) oraz zasadnicza szkoła zawodowa kierunek mechanik pojazdów samochodowych.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNO-INFORMATYCZNYCH W BUSKU-ZDROJU
2015-04-10 00:01
Czytano: 4393 razy.
W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju otwierany jest nowy kierunek kształcenia zawodowego w technikum - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Pomysł na otwarcie tego kierunku zrodził się w momencie kiedy w woj. świętokrzyskim planowane są, a niektóre już realizowane, duże inwestycje z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Egzamin zawodowy-kolejny sukces
2015-04-09 16:11
W bieżącej sesji egzaminacyjnej (styczeń-luty 2015) uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w nowej formule egzaminu, zgodnie z nowym programem kształcenia.
Egzamin w zawodzie technik pojazdów samochodowych w kwalifikacji M.18 –„Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych” został przeprowadzony w części pisemnej w szkole, a w części praktycznej na terenie naszych warsztatów szkolnych.
Certyfikat potwierdzający kwalifikacje w zawodzie otrzymało 97% uczniów, którzy przystąpili do egzaminu.
Uzyskany rekordowo wysoki wynik potwierdza wysoką pozycję naszej szkoły (wg ogólnopolskiego rankingu przeprowadzanego przez „Perspektywy” od kilku lat w pierwszej dziesiątce najlepszych techników województwa świętokrzyskiego).
Sukces możliwy był dzięki ciężkiej pracy naszych uczniów, wykwalifikowanej kadry nauczycieli i instruktorów oraz doskonałemu wyposażeniu dzięki, któremu jesteśmy certyfikowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi ośrodkiem egzaminacyjnym we wszystkich zawodach, w których kształcimy.

A. Godula

Opublikował: J. JurczykMatematyczne sukcesy
2015-04-02 8:57
Dnia 3.03.2015 odbył się etap szkolny Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2015.
Celem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży oraz zainteresowanie uczniów nauką tej niełatwej dziedziny wiedzy. W naszej szkole po raz pierwszy przystąpiliśmy do tego konkursu i już mamy sukces. Uczeń klasy I E technikum informatycznego Piotr Dalach zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 17.04.2015 w Warszawie. Piotrowi życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz powrotu z Warszawy z tytułem laureata. Ucznia do konkursu przygotowywała pani profesor Anna Gumuła.

K. Kaleta

Opublikował: J. Jurczyk


Życzenia świąteczne
2015-04-01 23:47
Wesołych i zdrowych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego Dyngusa, wszystkim pracownikom, uczniom i przyjaciołom szkoły - życzy Dyrekcja ZST-I.
Niech ten wyjatkowy czas spędzony w rodzinnym gronie, przyniesie pokój, optymizm i nadzieję.

Wielkanocne ozdoby z filcu – zajęcia plastyczne w internacie
2015-03-31 21:53
Czytano: 225 razy.
W marcu 2015r w internacie odbywały się zajęcia plastyczne, na których uczestnicy wykonywali ozdoby wielkanocne z filcu. Zajęcia prowadziły panie M. Stojek i U. Szczepanowska.
Dziewczęta Ola, Magda, Ewa i Monika bardzo zaangażowały się w wykonanie małych rękodzieł.

V Konkurs informatyczny - zaproszenie do udziału
2015-03-30 21:45
Czytano: 224 razy.
tik-takV Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. Naszym celem jest również zachęcanie szkół do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

 Wyswietlono: 0 do 8 wiadomosci z  583     wiecej >>
Do góry ...